Size bir telefon kadar yakınız
0216 540 10 74-75
Dil Seçin
trende

Lazer Markalama Makinası – Mono F20 Serisi Fiber Lazerler

LAZER MARKALAMA Makinası

Hızlı Bilgi Almak İçin Tıklayın.
Hemen Aramak İçin Tıklayın.

Lazer markalama makinası nedir , ne işe yarar , nerelerde kullanılır ?

Bu yazımızda sizlere lazer markalama makinası ‘nın ne işe yaradığını nerelerde kullanılabileceğini ve hangi tür ürünlerin üzerine markalama yapabileceğinizi tek tek inceleyip detaylı bir şekilde anlatacağız.

Lazer Markalama

Lazer markalama makinası ne işe yarar ?

Markalama yapmak istediğiniz ürünün üzerine kalıcı izler/işaretler bırakmanızı sağlar. Bu işaretler marka/logo gibi üreticinin imzasını ürününün üzerine koyabildiği işaretlemeler olduğu gibi, izlenebilirlik ve takip için yazılan alfanumerik kodlar, qr kodlar, datamatrix gibi değişkenler de olabilir.

 

Markalama işleminin popüler olmasıyla beraber kullanılmaya başlanan ilk yöntemler, ürününün üzerine tampon baskı, serigrafi gibi mürekkep veya boya içeren baskı methodlarıyla yapılan işlemleri içermekteydi. Lazer teknolojisinin gelişmesiyle, bu geleneksel yöntemlerin yerine,  çok daha hızlı işlem yapabilen, hata payı neredeyse olmayan ve yüksek kaliteleli markalamalar elde edebileceğiniz fiber lazer markalama makinası  geldi.

Lazer markalama makinası kullanım alanları , nerelerde kullabiliriz ?

Endüstriyel anlamda metal ve plastik üretimi olan her alanda kullanılabilir. Bunun dışında reklam amaçlı uygulamalarda da kullanılır. Başlıca kullanım alanları aşağıda listelenmiştir. Başlıca sektörleri inceleyerek daha fazla lazer markalama çalışması örneğine ulaşabilirsiniz.

Metal ve plastik bir çok otomotiv parçasında işaretleme, takip ve bilgilendirme işaretleri şeklinde markalamalar yapılması için kullanılır.

Otomotiv üzerine Çalışma Örnekleri İçin Tıklayınız.

Savunma ve Havacılık sanayinde üretilen bir çok parça güvenlik ve izlenebilirlik amacıyla markalanmaktadır.

Savunma ve Havacılık Üzerine Markalama Çalışma Örnekleri İçin Tıklayınız.

Cerrahi aletlerini operasyonlarda kullanılan vida,implant vb. medikal aletlerin markalanmasında kullanılmaktadır. Bu sektörde Qr code ve Datamatrix yoğun olarak kullanılmaktadır.

Medikal alanda daha fazla markalama çalışması örneği için tıklayınız.

Kalem, Cüzdan, Usb, Databank, Plaket vb Hediyelik eşya ve reklam-promosyon malzemelerinin markalanmasında kullanılır. Bu uygulamalarda yoğun olarak grafik ve yazı kullanılır.

Reklam-Promosyon Markalama Çalışması Örnekleri

Lazer markalama makinası oluşturduğu markalamalarla aşınmaya , eskimeye ve kimyasal temasına uygun yazılar ortaya çıkarır. Bu sebeple makinaların, asansörlerin ve büyük parçaların üzerindeki etiketlerin yazılmasında kullanılır.

Alüminyum-Metal Etiket Uygulamaları Markalama Örnekleri İçin Tıklayın.

Elektronik ürünlerin işaretlenmesinde, etiketlenmesinde lazer markalama makinası sıkça kullanılır. Genelde Plastik olan bu ürünlerin üzerine bilgilendirici ve yönlendirici grafik ve yazılar markalanabilir.

Elektrik-Elektronik Ürünler Markalama Örnekleri İçin Tıklayın.

Lazer markalama makinası ile plastik malzemelerin bir çoğuna kaliteli markalamalar yapabilirsiniz. Bu sektörde, Köpükleme ve Renklendirme en çok kullanılan lazer markalama yöntemleridir.

Plastik Markalama Örnekleri İçin Tıklayın.

Engraving yöntemiyle dişi ve erkek kalıp yapımı, kalıpların markalanmasında kullanılır. Freze, matkap uçları ve kesici takımlarınıza lazer markalama yapabilirsiniz.

Daha Fazla Çalışma Örneği İçin Tıklayınız.

MONO F SERİSİ LAZER MARKALAMA MAKİNASI - ÖRNEK ÇALIŞMA VİDEOLARI:

Lazer Markalama Makinası
KABİNLİ LAZER MARKALAMA MAKİNASI
Lazer Markalama Makinası 2
MASALI LAZER MARKALAMA MAKİNASI
Lazer Markalama Makinası 3
PORTATİF LAZER MARKALAMA MAKİNASI